Wszystkie wpłaty związane z akademią bardzo prosimy przesyłać na rachunek bankowy nr:

 

80 1020 3916 0000 0402 0300 3951

 

W tytule przelewu proszę podać „imię nazwisko rocznik uczestnika”.

Akademia

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców, zawodników i kibiców piłki nożnej, na Walnym Zebraniu Członków klubu MKS Ceramika Opoczno, 26 czerwca 2020 roku, zapadła decyzja o utworzeniu sekcji pod nazwą Akademia Ceramika Opoczno. Koordynatorem Akademii jest Trener Marcin Białecki. Od lipca 2020 roku sekcja ta odpowiedzialna jest za szkolenie chłopców i dziewczynek od 6 do 13-tego roku życia. W tym sezonie szkoleniem w Akademii objęte są dzieci z roczników 2010-2015 w kategoriach Skrzat, Żak i Orlik.

 

Głównym jej celem jest stworzenie optymalnych warunków do rozwoju piłkarskiego dla zawodników z rejonu Opoczna oraz propagowanie piłki nożnej jako sportu masowego. Akademia w swoim zamyśle ma zagwarantować najzdolniejszym piłkarzom z naszego regionu systematyczny rozwój w oparciu o najnowocześniejsze i odpowiednio dopasowane metody szkoleniowe. Program szkolenia opary jest na czterech filarach szkoleniowych obejmujących mentalność, motorykę, technikę i taktykę. W codziennym treningu, oprócz rozwoju umiejętności piłkarskich i zdolności motorycznych, nacisk położony jest na wychowanie społeczne każdego zawodnika, kształtowanie w nim wytrzymałości, empatii, pracowitości i współpracy.

 

Obecnie Akademię tworzy 9 grup szkoleniowych, w których trenuje ponad 100 zawodników i zawodniczek. Wyróżniającym aspektem jest mała liczba zawodników przypadających na jednego trenera tak, aby optymalnie wykorzystać czas treningowy, dbając o intensywność i szczegółowość. Opiekę w każdej grupie sprawuje 2 wykwalifikowanych trenerów. Treningi w sezonie zimowym odbywają się na Stadionie Ceramiki Opoczno, boiskach typu Orlik, boisku sztucznym przy ZSPryw oraz halach przy ZSS nr 1 oraz ZSS nr3 w Opocznie. W sezonie wiosenno-jesiennym zajęcia w całości prowadzone są na obiektach przy Al. Sportowej 1.

 

Drużyny Akademii wchodzą w skład szkółki piłkarskiej MKS Ceramika Opoczno, która dzięki zaangażowaniu trenerów i działaczy, po spełnieniu norm i pozytywnych kontrolach otrzymała „Brązowy Certyfikat PZPN”. Jest on drogą do otrzymania w przyszłości najwyższego złotego Certyfikatu. Mamy nadzieję, iż za dwa sezony będziemy mogli bez żadnych przeszkód starać się o najwyższe odznaczenie dla Szkółek Piłkarskich, co umożliwi nam zabezpieczenie środków finansowych na należyte funkcjonowanie. Dzisiaj, abyśmy mogli zapewnić właściwe możliwości rozwoju podopiecznych potrzebujemy wsparcia władz gminy i powiatu oraz prywatnych sponsorów.

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Ceramika Opoczno

Szczerbiec Wolbórz

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Sponsorzy i partnerzy :

Ceramika Opoczno

Reklama

3 - 0

18 kolejka

OSTATNI MECZ 

16 Marca  2024 r. Godzina 15:00

19 kolejka

ŁKS III Łódź

Następny mecz

23 Marca , 2024 Godzina  13:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski