Drugi mecz Jarosława Krzysztofika w roli trenera i drugie zwycięstwo. Świetny początek tym bardziej, że gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Przepracowany tydzień przyniósł oczekiwany rezultat.

 

Mimo, że jechaliśmy do Zelowa jako czerwona latarnia, mieliśmy swoje ambicje i oczekiwania. Już nie czekamy na kolejną drużynę i na najmniejszy wymiar kary. Po wygranej ze Skalnikiem trener zabrał się za przygotowanie drużyny na mecz z Włókniarzem. Po przeanalizowaniu zgromadzonych materiałów trener odpowiednio ustawił drużynę, przećwiczył wybrane fragmenty gry i przedstawił na przygotowanym materiale słabe i mocne strony przeciwnika.

– Zdaliśmy egzamin. Gol Telusa w 16 minucie został strzelony ze stałego fragmentu gry, który został opracowany na piątkowym treningu. Gospodarze przeważali mając dużo bardziej doświadczoną drużynę, ale mądrze graliśmy w defensywie i groźnie kontratakowaliśmy. Byliśmy lepsi taktycznie, oszukaliśmy ich.powiedział trener Jarosław Krzysztofik. Po stałym fragmencie gry Ceramika zdobywa gola. Jest 16 minuta. Od tego czasu gospodarze zawzięcie atakują. Opocznianie przeżywają trudne chwile, ale wyprowadzają także groźne kontry. Na 2:0 w 20 minucie mógł podwyższyć Marcin Mirecki i  kilka minut później ponownie Telus. Swoją okazję miał także Patryk Wijata, ale jego strzał z dystansu z około 20 metrów minimalnie minął bramkę Włókniarza Zelów. Gospodarze po przerwie rozpaczliwie szukali gola, ale mądrze ustawiona defensywa nie pozwoliła się zaskoczyć. Najbliżej wyrównania zawodnicy Włókniarza byli już w doliczonym czasie gry, ale Michał Młynarczyk czujnie interweniował.

– Widać, że drużyna rośnie. Trening mentalny robi swoje. To świetni chłopcy! dodał trener Krzysztofik.

Wygrana cieszy tym bardziej, że musieliśmy zagrać bez kilku zawodników, z usług których trener chciałby skorzystać. Zabrakło Gągorowskiego, Białasa i Bednarczyka, którzy nie mogli zagrać z powodów zdrowotnych. Zastąpili ich Szymański, Mędrzycki oraz Mada (junior).

Dwa duże kroki zrobione. Czas na kolejne, "bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą."

 

Ceramika zagrała w składzie:

Młynarczyk, Giełzak, Telus, Łukasik, Korczyński, Rak, Wijata(c), Panfil, Swiątek ,Mirecki i Kaczmarek.

Rezerwowi:

Idzik,Biniek,Mędrzycki,Meto,Szymański,Mada.

Na zmiany wchodzili:

Meto, Biniek, Mędrzycki i Szymański.

Trener: Jarosław Krzysztofik

 

foto: A.B. SPORT FOTO

Zelów zdobyty
30 maja 2021

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Aleja Sportowa 

Sponsorzy i partnerzy :

Oskar Przysucha

Reklama

MECZ TOWARZYSKI

Ceramika Opoczno

Następny mecz 

20 LIPCA,  2024 Godzina 11:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski