Na wstępnie naszej rozmowy chciałem serdecznie powitać trenera w naszej drużynie.

ARTUR WIERZBA -Dziękuję i jest mi niezmiernie miło być członkiem tej załogi.

Jako zawodnik w jakich klubach Pan występował?

ARTUR WIERZBA - Występowałem w Koronie Kielce, Nida Pińczów, Spartakus Daleszyce, Hutnik Warszawa, Znicz Pruszków, Testy na zapleczu ekstraklasy w tamtym okresie Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Teraz przyszła kolej na Ceramikę Opoczno.

Jak trener traktuje to nowe wyzwanie czy będą też treningi z bramkarzami naszej Akademii?

ARTUR WIERZBA-Na początek muszę poznać organizację i struktury klubu i jeśli zbudujemy podwaliny pod pierwszy zespół gdzie jest dużo pracy i wymagań ze strony zarządu oraz trenera Kośmickiego to jak najbardziej nie przejdę obojętnie obok tego projektu który uważam, że jest ważny ze względu na przyszłość klubu i akademii.

Jaki stawia sobie trener największy cel podczas pracy w Opocznie?

ARTUR WIERZBA- Skupić się na tym aby bramkarzy których mam na jednostkach treningowych byli ważnym ogniwem zespołu aby nie byli pomijani w żadnym aspekcie zajęć i brali czynny udział w pomyśle trenera pierwszego zespołu żeby rozumieli jego zamysł i skupili się na realizacji planu treningowego na mecz poprzez przepracowany mikrocykl. Ale przede wszystkim chce wychować bramkarzy na wysokim poziomie i dobrego człowieka, z wartościami, takiego, który będzie umiał stawiać czoła różnym sytuacjom, nie tylko związanym z piłka nożną. Często gdy bramkarz ma jakiegoś typu problemy, staram się z nimi dużo rozmawiać. Wielokrotnie porównuje trudne sytuacje sportowe do tych z życia, ponieważ jak w sporcie, tak i w życiu po burzy wychodzi słońce.

Jak wyglądają początki tworzenia programu szkolenia dla bramkarzy Ceramiki Opoczno?

ARTUR WIERZBA-Program jest autorski tylko muszą być spełnione wymagania natury organizacyjnej.

Ile jednostek treningowych prowadzi Pan w tygodniu?

ARTUR WIERZBA -Na ten moment są to 2 sesje treningowe w tygodniu ale trzeba brać pod uwagę to gdy gramy sparing w okresie przygotowawczym zostajemy z bramkarzami po meczu i pracujemy dodatkowo aby dalej iść w rozwój poszczególnych elementów z zakresu 5 obszarów szkolenia wynikających z programu i planu szkolenia. Tak też będzie się to odbywać po meczach o punkty w lidze.

Jak ocenia Pan bramkarzy Ceramiki z którymi Pan pracuje?

ARTUR WIERZBA -Na ten moment można powiedzieć że jestem kontent ale jest nad czym pracować każdy z nich ma cos innego do zaproponowania i nie wahamy się z trenerem z tego skorzystać w lidze, a oni już dostali dawkę wiedzy na swój temat i cieszy mnie to ze są otwarci na pracę na treningu i poza nim.

Na co u młodych bramkarzy kładzie Pan największy nacisk?

ARTUR WIERZBA - Jest 5 obszarów szkolenia i każdy dla mnie jest ważny i żaden żadnego nie wyklucza. Na tym się z moimi podopiecznymi skupiamy: technika, taktyka, psychika, motoryka i aspekt socjalny -bardzo ważny poza boiskiem.

Jak ważna jest dla Pana gra nogami u bramkarzy?

ARTUR WIERZBA -Identyfikacja przestrzeni w grze nogami to wyjątkowa cecha. Bramkarz jest czasem bokserem, czasem matematykiem, czasem mówcą, a czasem pokerzystą. Dobra gra nogami bramkarza jest jak znak interpunkcyjny na końcu zdania. Słowa w zdaniu dostarczają wszelkich potrzebnych informacji, ale interpunkcja określa kontekst wokół rzeczy, na których należy się najbardziej skoncentrować.

Czy już Pan wie kto będzie numerem jeden w bramce Ceramiki?

ARTUR WIERZBA -Każdy ma kart blanche. Jak już wcześniej mówiłem nie zawahamy się z trenerem Kośmickim skorzystać z walorów które nam oferują nasi bramkarze w kontekście każdego meczu.

Czego możemy życzyć Panu oraz drużynie w nadchodzącym sezonie?

ARTUR WIERZBA –Zdrowia, cierpliwości, spokoju i otwartości w gabinetach zarządzających klubem oraz wsparcia kibiców na każdym meczu i punktowania w każdym z nich aby fani byli dumni kibicując na każdym meczu i nieśli zespół po coś więcej niż utrzymanie w lidze.

Tego właśnie życzymy. Dziękuję za rozmowę

ARTUR WIERZBA - Również dziękuję i pozdrawiam wszystkich kibiców.


 

WYWIAD Z TRENEREM BRAMKARZY - ARTUREM WIERZBĄ
11 sierpnia 2023

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Ceramika Opoczno

Szczerbiec Wolbórz

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Sponsorzy i partnerzy :

Ceramika Opoczno

Reklama

3 - 0

18 kolejka

OSTATNI MECZ 

16 Marca  2024 r. Godzina 15:00

19 kolejka

ŁKS III Łódź

Następny mecz

23 Marca , 2024 Godzina  13:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski