Na wstępie naszej rozmowy Filip chciałem Cie serdecznie przywitać w imieniu zarządu i kibiców w naszym klubie i życzyć ci samych sukcesów w barwach Ceramiki .

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Witam serdecznie Wszystkich Kibiców Ceramiki i dziękuje za ciepłe przyjęcie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną ?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Od 9 roku życia dzieliłem życie sportowe na treningi piłki nożnej i piłki ręcznej w Tomaszowie Mazowieckim, ale mniej więcej w wieku 14-15 lat postawiłem w 100% na piłkę nożną, która sprawiała mi o wiele więcej radości i przyjemności.

Skąd pomysł aby stać się zawodnikiem klubu Ceramika Opoczno zapewne kilka ofert na stole i było z czego wybierać ?

FILIP BŁAŻEJEWSKI - Po zakończeniu poprzedniego sezonu w Stali Niewiadów miałem kilka ofert od klubów zarówno czwartoligowych jak i pozostania w Stali Niewiadów, ale to Ceramika i zarząd Ceramiki po przedstawieniu celów drużyny i najbliższej przyszłości przekonali mnie swoją wizją do dołączenia do drużyny.

Jakie cele sobie stawiasz po przyjściu do nowego klubu?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Przede wszystkim chciałbym ugruntować swoją pozycję jako pierwszego bramkarza tym bardziej, że opoczyńska młodzież w osobie Tymka i Krystiana daje z siebie wszystko na treningach i konkurencja jest bardzo duża o bluzę z numerem 1.

Jak oceniasz potencjał drużyny?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Jestem mile zaskoczony poziomem drużyny , a przede wszystkim poziomem wyszkolenia młodszych zawodników , gdzie większość z nich już może godnie pukać do pierwszego składu. W drużynie jest mieszanka młodości i doświadczenia i młodzi zawodnicy na pewno mają się od kogo uczyć.

Co chcesz wnieść do drużyny ?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Myślę , że spokój i doświadczenie w bramce to jest to co chciałbym wnieść do bramki w barwach Ceramiki . Na mojej pozycji, która jest specyficzna to doświadczenie zdobyte przez kilkanaście już lat seniorskiego grania czasem jest nie do przecenienia.

W drużynie masz teraz dwóch młodych bramkarzy – Tymka i Krystiana – jak ich oceniasz?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Po tych kilku treningach z chłopakami widać u nich świetną jakość. Pozytywnie zaskoczyło mnie ich zaawansowanie w technice bramkarskiej oraz świadomość decyzji podejmowanych w bramce. Myślę , że oprócz doświadczenia w seniorskiej piłce , które bez wątpienia będą zdobywać niczego im nie brakuje i jeśli dołożą do tych umiejętności , które już posiadają ciężką prace to opoczyńska piłka może być spokojna o obsadę bramki w przyszłości.

Jak oceniasz początek przygotowań do sezonu?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Pierwsze treningi charakteryzują się wysoka intensywnością, ale widząc zaangażowanie drużyny jestem dobrej myśli przed zbliżającym się czwarto ligowym sezonem.

Czy masz swoją ulubioną drużynę której kibicujesz ?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Od małego jestem kibicem FC Barcelony i tak już chyba pozostanie do końca

Jaki bramkarz jest dla Ciebie wzorem ?

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Z racji że zawsze należałem do bramkarzy o niższym wzroście na takich bramkarzach starałem się wzorować. Pomimo kibicowania Barcelonie, uważam że Iker Casillas i Keylor Navas to byli Bramkarze, których uwielbiałem oglądać i od których chciałem wyciągnąć jak najwięcej zalet.

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę jak najwięcej czystych kont w lidze i przede wszystkim zdrowia .

FILIP BŁAŻEJEWSKI -Również bardzo dziękuję i mogę obiecać, że zrobię wszystko aby tych czystych kont było jak najwięcej czy to będę bronił ja czy Tymek lub Krystian.

 

WYWIAD Z NOWYM BRAMKARZEM CERAMIKI FILIPEM BŁAŻEJEWSKIM
25 lipca 2023

Piotrkowska 44G, 97-425 Zelów

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Włókniarz Zelów

Ceramika Opoczno

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Aleja Sportowa 

Sponsorzy i partnerzy :

Skalnik Sulejów

Reklama

0 - 3

11 kolejka

OSTATNI MECZ 

7 Października  2023 r. Godzina 15:00

12 kolejka

Ceramika Opoczno

Następny mecz

14 Października , 2023 Godzina 15:00 

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski