Po ponad półrocznej przerwie ponownie gra IV liga łódzka. Nietypowe zakończenie sezonu 2019/20 sprawiło, że w nowym sezonie rywalizować będzie 20 drużyn! Więcej grania, więcej emocji, więcej bramek. Gorąco wierzymy, że w Opocznie jak najczęściej będziemy mogli się cieszyć z goli, które dla Ceramiki będą zdobywać nasi zawodnicy.

Za nami inauguracyjny mecz. Powodów do świętowania nie ma, ale pierwsze koty za płoty. Dziś w starciu z drużyną Zjednoczonych Stryków lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali czerwono - biało - czerwonych 2:1. Wynik spotkania szybko otworzył zawodnik gospodarzy Konrad Bełdziński. Już w 4. minucie z rzutu wolnego pokonał Piotra Gwardę. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Zjednoczonych  bramkę na 2:0 w 43. minucie strzelił Karol Chmielewski. Gol do szatni nie podciął jednak skrzydeł naszej drużynie. Mocno odmieniony skład robił co mógł, aby odmienić losy tego meczu, ale strykowianie nie pozwolili na dużo. Ofensywie Ceramiki udało się w 67 minucie meczu zdobyć gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się Marcin Mirecki i jak się później okazało to było ostatnie trafienie w tym meczu.