Nie udało się zdobyć punktów po wyjazdowej przegranej w Strykowie. W meczu 2. Kolejki przed własną publicznością nasz młody zespół doznał drugiej porażki. Mimo że wynik nie jest korzystny, to jednak podopieczni trenera Pawła Machniewskiego pokazali się z dobrej strony.

 

Mecz  Pogonią Zduńska Wola rozpoczęliśmy dobrze, prowadząc grę w pierwszej połowie i wszystko układało się po naszej myśli. Mogłyby być  jeszcze lepiej gdyby udało się wykorzystać choć jedną z trzech bardzo dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. Niestety tuż przed przerwą goście strzelili nam gola do szatni. Stracona bramka w ostatniej minucie pierwszej połowy miała wpływ na postawę zespołu w drugiej odsłonie. Pogoń zaczęła przejmować inicjatywę i częściej kontratakować. Po jednej z akcji  przyjezdnych i faulu naszego obrońcy sędzia podyktował rzut karny. Świetną interwencją popisał się Piotr Gwarda. Rzut karny to jednak nie jedyna konsekwencja faulu. Od tego momentu młody zespół Ceramiki grał w 10, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Patryk Wijata. Mimo chęci i ogromnej determinacji nie udało się doprowadzić do remisu. Co więcej, goście nadal grali z kontry i jedna z takich akcji przyniosła im drugiego gola, który przypieczętował wygraną Pogoni Zduńska Wola.

 

Mimo porażki moi zawodnicy zasługują na brawa. To młody, żeby nie powiedzieć bardzo młody zespół. Oni uczą się grania na tym szczeblu, potrzebują ogrania. Walczyliśmy, jednak szczęście i doświadczenie było dziś po stronie gości. Bramka do szatni ustawiła drugą połowę. Drużyna ze Zduńskiej Woli kontynuowała swoją taktykę ustawiając bardzo nisko obronę, i czekając na kontry. Musieliśmy bardzo się otworzyć szukając wyrównującej bramki. Po jednym z kontrataków gości wywalczyli rzut rożny, po którym zdobyli drugą bramkę. Chłopaki do końca grali o bramkę, ale dziś niestety się nie udało. Przegrali, ale jestem zadowolony z ich postawy. – powiedział Paweł Machniewski, trener Ceramiki.

 

W tym meczu Ceramika zagrała w składzie:

Piotr Gwarda, Kacper Serek, Kacper Giełzak, Kacper Panfil, Natan Meto, Marcin Mirecki, Jakub Bednarczyk, Mateusz Matysiak, Patryk Wijata, Sebastian Rak oraz Damian Telus. Na zwiany wchodzil: Dawid Świątek, Bartłomiej Wiktorowicz, Tomasz Stępień, Kacper Hanycz i Jakub Witoń.

 

Ceramika – Pogoń 0:2 (0:1)

Rafał Swędrowski (0:1), 45’

Aleksander Majerz (0:2), 81’.

Porażka po dobrej grze
02 sierpnia 2020

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Ceramika Opoczno

Szczerbiec Wolbórz

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Sponsorzy i partnerzy :

Ceramika Opoczno

Reklama

3 - 0

18 kolejka

OSTATNI MECZ 

16 Marca  2024 r. Godzina 15:00

19 kolejka

ŁKS III Łódź

Następny mecz

23 Marca , 2024 Godzina  13:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski