12 lipca pierwsza drużyna rozpoczyna przygotowania do sezonu 2021/22. Tego dnia pracę rozpocznie nowy stary trener Marcin Koćmin. Wybór trenera nie jest przypadkowy. W przeszłości dał się poznać jako specjalista, który ma nietuzinkowe i nowoczesne podejście do futbolu. Powrót na ławkę trenerską ma jeden cel - awans do IV ligi. Oprócz trenera w Opocznie ma pojawić się grupa nowych zawodników. Nazwisk na razie sztab szkoleniowy nie chce podawać. Zanim jednak awans może stać się faktem Marcin Koćmin musi przygotować drużynę na rundę jesienną. Okręgówka nie oznacza łatwiejszych meczów, a grupa w której występować będzie Ceramika jest wyjątkowo wyrównana.

W trakcie przygotowań drużyna rozegra kilka meczów kontrolnych. Zagramy m.in. z Polonią Piotrków (17.07), Neptun Końskie (21.07), Nida Pińczów (24.07), KS Paradyż (31.07) i Neptun Końskie (7.08).

 

Zadaliśmy także kilka pytań trenerowi. Zobaczcie co nam powiedział.

 

Klub: W poniedziałek zaczynamy przygotowania do sezonu. Jak będą wyglądać pierwsze dni pracy?

Marcin Koćmin: Tak, w poniedziałek 12 lipca zaczynamy przygotowania do sezonu 2021/2022. Przygotowany jest plan pracy na kolejne dni. W pierwszym tygodniu trenować będziemy 3 razy i skupimy się przede wszystkim na poznaniu drużyny i zbadamy poziom motoryki zawodników . Tydzień zakończymy meczem kontrolnym z 4-ligową Polonią Piotrków Tryb. Kolejne dwa tygodnie trenować będziemy cztery razy w tygodniu.

 

Klub: Jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy trenera?

MK: W pracy szkoleniowej pomagał będzie mi Mateusz Deka, który będzie również trenerem bramkarzy. Współpracować będziemy również bezpośrednio z drugim zespołem , gdzie trenerem będzie Jarosław Krzysztofik.

 

Klub: Czy wzmocni ktoś zespół w klasie okręgowej?

MK: W tej chwili są prowadzone rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale nie chcę zdradzać teraz szczegółów . Myślę, że w niedalekiej przyszłości zostaną zaprezentowani nowi zawodnicy.

 

Klub: Jak ocenia pan zespół Ceramiki? Co według trenera nie zagrało że zespół spadł z IV ligi? Co trener chce poprawić w grze zespołu?

MK: Na to pytanie nie chciałbym się wypowiadać, bo po prostu nie byłem z tym zespołem . Oglądając mecze z trybun widać było, że zespół się mocno starał, aby uniknąć degradacji. Grał bardzo ambitnie do końca, co zasługuje na pochwałę . W każdej drużynie jest coś do poprawy we wszystkich fazach gry.

 

Klub: Jakie są wasze plany na ten sezon, co chcielibyście osiągnąć na koniec sezonu?

MK: Będziemy grać o zwycięstwo w każdym meczu , chcielibyśmy wrócić jak najszybciej na 4 ligowe boiska, ale czas pokaże jak będzie . Jesteśmy dobrej myśli.

 

Klub: Czego by trener sobie i drużynie życzył w nadchodzącym sezonie 2021/2022?

MK: Przede wszystkim chciałbym, aby zawodników omijały kontuzje i urazy, abyśmy mogli trenować i grać w jak najmocniejszym składzie. Każdy trener chce grać o jak najwyższe cele - to normalne. Zdaję sobie sprawę, że miasto Opoczno, kibice i tak zasłużony klub jak MKS Ceramika Opoczno z fantastyczną bazą sportową zasługuję na grę w IV lidze . Nie chcę składać deklaracji, ale postaramy się powalczyć o jak najwyższe miejsce. Podchodzimy jednak z pokorą i wielkim szacunkiem do przeciwników .

Początek przygotowań do sezonu 2021/22
12 lipca 2021

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Aleja Sportowa 

Sponsorzy i partnerzy :

Oskar Przysucha

Reklama

MECZ TOWARZYSKI

Ceramika Opoczno

Następny mecz 

20 LIPCA,  2024 Godzina 11:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski