Sobotni mecz z LKS Kwiatkowicami zakończył się przegraną naszej drużyny 1:3 (0:0). Ciężko jednak wygrać, kiedy sędzia nie pozwala grać. Mimo postawy trójki arbitrów z WS Łódź zagraliśmy ambitnie, z pełnym zaangażowaniem. Było blisko remisu, ale się nie udało. A zamiast opisu meczu prezentujemy treść protestu, która została przekazana do ŁZPN.

Miejski Klub Sportowy Ceramika Opoczno wyraża sprzeciw i niezadowolenie w związku z poziomem sędziowania sobotniego meczu pomiędzy Ceramiką, a LKS Kwiatkowice w ramach 30. kolejki IV ligi łódzkiej. Jako klub istniejący od 1945 roku widzieliśmy różne rzeczy i pewnie nic nas już nie zdziwi, ale postawa sędziego Adama Faliszewskiego oraz asystentów Tomasza Lota i Kamila Biś była, delikatnie ujmując, urągająca godności osoby, która ma pilnować przestrzegania przepisów gry w piłkę nożną oraz zasad fair play. Podejmowane przez sędziego Faliszewskiego decyzje były niezrozumiałe i nieadekwatne do wydarzeń, które miały miejsce na boisku. Zupełnie niezrozumiała i nieakceptowalna jest dla nas decyzja, którą sędzia główny podjął w 36 minucie meczu wykluczając naszego zawodnika Krzysztofa Łukasika za faul, który nie miał miejsca. Nasz zawodnik wślizgiem czysto wybił piłkę spod nóg zawodnika drużyny gości. Ponadto sędzia ulgowo traktował zawodników gości, którzy wielokrotnie już w pierwszej połowie ostro faulowali naszych zawodników. Po przerwie swoje błędy dorzucał sędzia liniowy Tomasz Lota, który nie nadążał za linią spalonego i asekuracyjnie podnosił chorągiewkę (nasze wątpliwości dotyczące wszystkich decyzji możecie Państwo zweryfikować oglądając zapis z meczu). Mimo chęci nie potrafimy zrozumieć tych sytuacji. Błędy się zdarzają, rozumiemy to. Jednak taka ilość błędów jaka przytrafiła się sędziom w tym meczu dyskwalifikuje ich z sędziowania na tym szczeblu rozgrywek. Zaistniała sytuacja pozwala niestety  na snucie podejrzeń, że to nie były błędy lecz celowe działania sędziów. Chcemy być w błędzie, ale podobną postawę prezentował sędzia Faliszewski w wygranym przez naszą drużynę meczu z Jutrzenką Warta (28. Kolejka spotkań IV ligi łódzkiej). Tamten mecz szczęśliwie wygraliśmy, ale takimi decyzjami sędziowie nie zasłużą sobie na szacunek u zawodników. Nasuwa się także pytanie, czy umiejętności sędziów są odpowiednio weryfikowane. Odpowiedź nasuwa się sama.

Nasza drużyna jest bardzo młoda i ambitna. Składa się z znacznej większości z juniorów, którzy starają się walczyć w każdym meczu mimo, że coraz mocniej spogląda im w oczy widmo degradacji. Oni jednak chcą grać, do każdego meczu podchodzą jak do najważniejszego meczu w życiu. Taki mecz jak ten z LKS Kwiatkowice mocno wypacza ich postrzeganie sportu jako zdrowej i rzetelnej rywalizacji w duchu fair play. Wprowadza wręcz elementy patologiczne, psując tych młodych chłopców. Odbiera im chęci do gry. Odbiera chęci do gry zawodnikom, którzy być może mogliby być przyszłością futbolu w Polsce. Kto wie, czy takie zachowania sędziów nie przyczynią się do zakończenia przygody z piłką nożną po zakończeniu wieku juniorskiego. To jest tylko jeden klub, ale takich sędziów jest więcej i krzywdzą nie jedną, a wiele drużyn. Nie jednego zawodnika, a wielu.

Mamy świadomość, że wyniku meczu nie zmienimy. Zwracamy się jednak z prośbą o anulowanie czerwonej kartki, którą sędzia Faliszewski bezpodstawnie pokazał Krzysztofowi Łukasikowi. To jeden z najważniejszych dla nas zawodników, który jest autorytetem dla wielu naszych młodych zawodników. Chcemy fair play walczyć o utrzymanie ligowego bytu, dlatego wnosimy o anulowanie tej kary. Prosimy o rzetelne przeanalizowanie zapisu meczu Ceramika – LKS Kwiatkowice z dnia 15 maja 2021 r. i podjęcie właściwych decyzji.

 

Piłkarski poker
19 maja 2021

Aleja Sportowa 1 Opoczno

UWAGA!

Harmonogram może ulegać nieznacznym zmianom

 

Harmonogram zajęć

AKADEMIA

UWAGA!

ostatnie wolne miejsca do grup treningowych

 

Logowanie do strefy

Ceramika Opoczno

Szczerbiec Wolbórz

Miejski Klub Sportowy

CERAMIKA TERMOton OPOCZNO

Oficjalny serwis klubu

 

Sponsorzy i partnerzy :

Ceramika Opoczno

Reklama

3 - 0

18 kolejka

OSTATNI MECZ 

16 Marca  2024 r. Godzina 15:00

19 kolejka

ŁKS III Łódź

Następny mecz

23 Marca , 2024 Godzina  13:00

NIP 7681406183

REGON 590300890

KRS 0000168968

MKS CERAMIKA Opoczno

al. Sportowa 1

26-300 Opoczno

Copyright by

Michał Siedlanowski