Mecz kontrolny między juniorskimi drużynami odbył się na obiekcie MOSiR w Końskich na sztucznej nawierzchni. Obie drużyny miały bardzo dobre warunki do grania, a lepsza okazała się ekipa Ceramiki wygrywając 2:1.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry tak jednego, jak i drugiego zespołu. Obie ekipy starały się wypracować sobie przewagę w środkowej strefie boiska i sfinalizować akcję bramką, lecz obie obrony nie pozwoliły na zakończenie akcji strzałem na bramkę. Po 15 minutach meczu Opocznianie byli stroną przeważającą na boisku i składniej grali w ataku pozycyjnym, konstruując więcej akcji ofensywnych pod bramką przeciwnika. Jedna z akcji przeprowadzona przez trójkę zawodników – Mierzyński, Stanios, Baran zakończyła się strzeloną bramką. W 20 minucie przytomnie zachował się Igor Baran. Mocnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gospodarzy i Ceramika objęła prowadzenie.

Po bramce Juniorów z Opoczna rówieśnicy z Końskich starali się odrobić straty. Obrona gości jednak dzielnie broniła bramki i tu trzeba wyróżnić całą obronę – Paducha, Kozerę, Wrzesińskiego, Krzysztofika oraz Kucharskiego, a także bramkarza Dawida Kowalskiego, który w niewiarygodny sposób bronił naszej bramki. Wspaniała postawa opoczyńskiej defensywy nie uchroniła Ceramiki przed utratą gola. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowie ekipa trenera Jarosława Krzysztofika popełniła błąd, który kosztował ją utratę gola i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa to mecz z przewagą Ceramiki, która raz po raz stwarzała sobie sytuacje pod bramką zawodników z Końskich. Trzeba nadmienić, że trener Krzysztofik wprowadził wiele zmian na pozycjach,

wprowadzając Jakubczyka, Slązaka, Cielucha, Mizerę, Witonia, Mazura i Poddębniaka. Zawodnicy Ci wprowadzili wiele ożywienia i stwarzali realne zagrożenie pod bramką gospodarzy. Zawodnicy Ceramiki o wiele lepiej znosili trud tego meczu pod względem motorycznym, jak i taktycznym, co pozwoliło kontrolować przebieg meczu na całym boisku. Bardzo fajne uderzenia na bramkę z dalekiej odległości , dużo stałych fragmentów gry. Po jednym z nich Michał Cieluch zdobył prawidłowo bramkę, ale sędzia był innego zdania i nie uznał gola. Młodzi zawodnicy z Opoczno cały czas dążyli do zwycięstwa i nie zwalniali  tempa gry. Pod koniec meczu ich starania zostały nagrodzone. Po podaniu Krzysia Paducha, który zrobił przewagę w polu karnym, obsłużył Igora Barana i ten ponownie wpisał się na listę strzelców strzelając w górny róg bramki Neptuna Końskie.

Wygrywamy zasłużenie 2:1. To dobry prognostyk przed ligą. – powiedział po meczu trener Jarosław Krzysztofik.

Ceramika grała w składzie (podstawowy i zmiany):

Kowalski, Paduch, Wrzesiński, Krzysztofik, Kucharski, Kozera, Budzyński, Mikot, Mierzyński, Baran, Stanios, Jakubczyk, Slązak, Cieluch, Mizera, Witoń, Poddębniak.

Neptun Końskie (Junior Starszy – 2002, 2003 i 2004) – Ceramika Opoczno (Junior B1, 2004) 1:2 (1:1)

Gole dla Ceramiki: Baran (dwie)