W rozegranym 25 maja na Stadionie Miejskim w Opocznie Finałowym Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka Ceramika Opoczno rocznik 2008 zdobyła Mistrzostwo i wywalczyła awans na Finał Ogólnopolski.

W imprezie zorganizowanej przez Wojewódzkie Zgrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi oraz Wydział Sportu Gminy Opoczno przy współpracy z Ceramiką Opoczno zagrało 11 drużyn, które w pierwszej części turnieju zostały podzielone na trzy grupy. Do grupy finałowej awansowali mistrzowie z każdej z grup: Morge Mokrsko, Ceramika Opoczno oraz Skalnik Sulejów. Grano 5+Br, raz 20 minut, bez zmiany stron.

Warto dodać, że zespołach biorących udział w turnieju grali również zawodnicy innych klubów, na co dzień występujących w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej D1 (mogli reprezentować region zamieszkania).

Ceramika Opoczno - KS Diablo Wąwał KS 8:0

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła Ceramika Opoczno, drugie miejsce zajął Skalnik Sulejów, a trzecie Mogre Mokrsko.

Najlepszym strzelcem został Igor Suros z Ceramiki, a najlepszym bramkarzem Bartłomiej Prokop również z Ceramiki.

Mistrzowie województwa łódzkiego, Ceramika Opoczno grała w składzie: Bartłomiej Prokop, Mikołaj Białeta, Julian Pacholski, Seweryn Wiktorowicz, Wiktor Marczuk (C), Filip Telus, Karl Jan Adams, Jan Zakrzewski, Sebastian Suros, Igor Suros, Mikołaj Koziak, Adam Gubiec. Trener Grzegorz Brzeski.

Nagrody dla najlepszych drużyn oraz nagrody indywidualne wręczali Konrad Gwóźdź Wiceprezes Zarządu WZ LZS w Łodzi oraz Dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Gminy Opoczno Katarzyna Niewadzi.